UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Törenle GiyiyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu tarafından  25 Nisan Perşembe günü Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlenecek.  Öğrencilerin meslek hayatına başlamalarına öncülük etme amacı taşıyan Beyaz Önlük Giyme Töreni, UKÜ Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan törende, birinci sınıf öğrencileri olarak Beslenme ve Diyetetik bölümünden 43, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden 51, Hemşirelik Türkçe ve İngilizce Bölümü’nden 156, Çocuk Gelişimi 22 olmak üzere lisans programından toplamda 272,  Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’ndan ise 255 olmak üzere genel toplamda 527 öğrenci sembolik olarak mesleğe ilk adımlarını atarak, beyaz önlüklerini giyeceklerini açıkladı.

Prof. Dr. Gökdoğan, UKÜ Beyaz Önlük Giyme Töreni’nde açılış konuşmasını KKTC eski Meclis Başkanı Sibel Siber’in yapacağına dikkat çekerek, etkinliğe Üniversite akademik personelinin yanı sıra KKTC Türk Diyetisyenler Birliği Başkanı, Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği Başkanı, Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği Başkanı gibi meslek temsilcileri ve meslek üyelerinin de davetli olduğunu bildirdi.