UKÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziranda Yapılacak_Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran 2019 saat 14:30-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Sınav ,UKÜ Haspolat/Lefkoşa Kampüsü’nde, Güzelyurt’da bulunan  Türk Maarif Koleji’nde ve Namık Kemal Lisesi Magusa’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek .

Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na girecek olan öğrenciler başarılarına göre %100, %75 ve % 50 burs alma hakkı kazanacak.

Adaylar; www.ciu.edu.tr/oybss web adresinden online olarak kayıt yapabilme imkanının yanı sıra , 671 11 11 (dâhili: 2073 veya 2083) telefon numaralarını arayarak  ya da  liselerin rehberlik ofislerinde ve liselerde yapılan UKÜ tanıtım standlarını ziyaret ederek  kayıt işlemlerini gerçekleştirecek.Adaylardan ,Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınav kaydı için  herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.