UKÜ 4. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Günleri 26 Nisanda BaşlıyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne bağlı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Kulübü ile Eğitim Bilimleri Bölümü işbirliğinde “4. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Günleri” 26 Nisan’da başlıyor.

UKÜ Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şerife Özbiler, Çevik Uraz Merkezi, Konferans Salonu’nda düzenlenecek etkinliğin ana temasının “Okul Psikolojik Danışmanlığı” olduğunu belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Özbiler, etkinliğin ilk günü Prof. Dr. Âlim Kaya “Türkiye’de PDR’de Yeni Açılımlar”, Doç. Dr. Fatih Bayraktar “Okuldan Sanal Zorbalığa” ve Prof. Dr. Hasan Şimşek, “Eğitim Reformlarımız: Havuz Probleminden Daha Zor!” konularını irdeleyeceklerini kaydetti.

Etkinliğin ikinci gününde Prof. Dr. Ragıp Özyürek’in “Okul Psikolojik Danışmanlığı Uygulamaları” konusunda seminer vereceğini aktaran Özbiler, UKÜ öğrencileri Damla Özendi, Mühittin Ak, Esranur Üçeş tarafından Ulusal PDR öğrenci yapılanmasının tanıtımının ve film analizinin yapılacağını da sözlerine ekledi.