UKÜlü Öðrenciler Bahar Dönemi Ýlk Doða Yürüyüþünü GerçekleþtirdiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Arama Kurtarma (AKUT) ve Doğa Sporları Kulübü ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliğiyle Bahar dönemi ilk doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

UKÜ Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde bulunan UKÜ AKUT ve Doğa Sporları Kulübü’nün düzenlediği kolay erişimli uzun yürüyüş adlı etkinlikte, UKÜ’lü öğrencilerin katılımıyla Tatlısu parkurunda kısa bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi AKUT ve Doğa Sporları Kulübü Danışmanı, Spor Eğitmeni Hasan Özenkaya, doğa yürüyüşünün öğrencileri motive etmek ve sağlıklı yaşam açısından önemli olduğunu kaydetti. Özenkaya, doğa yürüyüşünün sağlıklı yaşama olan faydası yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ın çok çeşitli bitki örtüsünü de öğrencilere tanıtabilmek adına etkinliği düzenlendiklerini aktardı.

Öğrencilere, farklı alanlarda kendilerini rahatlatma, yeteneklerini keşfedebilme ve düzenli spor yapabilme olanağı yaratmak amacıyla UKÜ Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübü’nün kurulduğunu hatırlatan Özenkaya, 2018-2019 Bahar Dönemi’nde de farklı alanlarda doğa yürüyüşlerini sürdüreceklerini bildirdi. Hasan Özenkaya, “Öğrencilerimiz bu yürüyüşte Kuzey Kıbrıs’ın kendine has bitki örtüsünü, çam ağaçlarını ve tarihi yerleri görüp, temiz dağ havası soludu” ifadelerini kullandı.

UKÜ’lü öğrenciler Tatlısu parkurunda düzenlenen yürüyüşte, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakanı Tufan Erhürman ile tanışma şansı yakalayıp, anılarını ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekimi de gerçekleştirdiler. ÖGDM Müdürü Gamze Atay, 4. Tatlısu Kültür Sanat Festivali’ne katılım gösteren UKÜ’lü öğrencilere de eşlik etti. Etkinlik, öğrencilerin Tatlısu parkurundan sonra festival alanında eğlenceli vakit geçirmesiyle son buldu.