UKÜ PDAREMden Anlamlı ZiyaretUKÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi (PDAREM) Uzman Psikoloğu Huriye Korusan ile birlikte üniversitenin çeşitli bölümlerinde okuyan gönüllü öğrenciler 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Gazimağusa’da bulunan özel gereksinimli öğrencilere hizmet veren İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Uzman Psikolog Huriye Koruşan merkez olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde özel gereksinimli bireylerin yanlarında olduklarını belirterek, onlarla vakit geçirmek ve günlerini güzelleştirebilmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini kaydetti. Merkez’de bulunan özel gereksinimli bireyler ile kaynaştıklarına dikkat çeken Huriye Koruşan, çeşitli etkinliklerle keyifli anlar yaşadıklarını da aktardı. Koruşan konuşmasında, bu süreçte konu ile ilgili farkındalığı artırmak ve birlikte ortak projelerde yer almak adına fikirler geliştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Uzman Psikolog Huriye Koruşan Merkezi daha önce ziyaret etme fırsatı bulamayan öğrencilerin bu etkinlikle özel bireylerle birlikte vakit geçirme şansı yakaladıklarını ifade ederek, etkinlik yapmaktan çok keyif aldıklarını da kaydetti.