UKÜ Ev Sahipliğinde Düzenlenen Havalı Silah Atış Turnuvası ile Nusret Soyumert AnıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Spor Kulübü ve Levent Avcılık Atıcılık Kulübü, iki yıl önce vefat eden Paralimpik Havalı Silah Sporcusu Nusret Soyumert anısına turnuva düzenledi.

Turnuvaya takım arkadaşlarının kurduğu 12 farklı takım katılarak, her takımın kaptanlığını ise Paralimpik sporcular yaptı. Yarışmada yer alan tüm sporcular atışlarını tekerlekli sandalye üzerinde gerçekleştirdi.

Takım Sorumlusu ve Antrenörü Gülhan Mertcanoğlu, iki yıl önce vefat eden Paralimpik atıcısı Nusret Soyumert’i kendi aralarında yaşatmak amacıyla böylesi bir etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Nusret bu ailenin önemli bir üyesiydi. Sadece bir atıcı değildi, çok iyi de bir dosttu. Her yarışmada öncelikli hep o yanımızdaydı, atış yaparken hep 3 numarada atardı ve bugün 3 numarada atış yapan her kişiye baktığımda gözlerim doluyor” dedi.

Gülhan Mertcanoğlu, bugün UKÜ ve Levent Avcılık Atıcılık Kulübü’nün toplamda 50’ye yakın sporcusu olduğunu kaydederek, katılan tüm sporcuların birbirine yardımcı olduğunu açıkladı. Yarışmada yer alan takım hocaları Mehmet Kara’nın büyük emek ve motivasyonu ile bugün tek vücut olarak tekerlekli sandalyede yarıştıklarını aktaran Mertcanoğlu, herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yarışma sonrasında sporculara katılım belgeleri ve ödüllüleri verilirken, törende Nusret Soyumert’in ailesi de hazır bulundu. Nusret Soyumert’in ağabeyi Fuat Soyumert “Nusret’in anısını yaşatıyorsunuz, tüm ailemiz adına teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Turnuva sonunda birinciliği Orkun Bozkurt’un kaptanlığında Ela Benli ve Aycan Yücel’in oluşturduğu “Üçlü Priz” takımı alırken, ikinciliği Özlem Sesli takım kaptanlığında İlçen Çoktan ve Münüre Önöz oluşturduğu “Kovboylar”, üçüncülüğü ise Gülhan Mertcanoğlu’nun takım kaptanlığında Aydın Hocanın ve Emine Yontucu’nun oluşturduğu “Şimal Yıldızları” kazandı.

Haber-Fotoğraf: FATMA ERTUĞRAL