UKÜ 62. Gana Bağımsızlık Gününü KutladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararası Merkez tarafından düzenlenen etkinlikte Gana’nın 62. Bağımsızlık Günü kutlandı.

Gana’nın fotoğraflarının sergilendiği etkinlikte, ülkenin kültürünü, tarihini, yöresel güzelliklerini anlatan bir sunum gerçekleştirildi. Etkinlikte, müzik dinletisi ve yöresel dans gösterisi öğrenciler tarafından beğeniyle karşılandı.

Etkinlikte konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, öğrencilere “Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi olarak her geçen gün daha da büyüyen ailemiz, farklı kültürlere sahip öğrencilerimizin katılımı ile bizlere Gana hakkında daha fazla bilgi edinme imkânı vermiştir” dedi. Prof. Dr. Nadiri, öğrencilere eğitimleri süresince farklı kültürler tanıtmayı öğütleyerek, rekabetçi ve dinamik bir dünyada yaşadıklarının bilincinde olmalarını ve farklı kültürlerden insanlarla etkileşim halinde olmaları tavsiyesinde bulundu. Üniversitenin 22. kuruluş yılı olduğunu belirten Prof. Dr. Nadiri, bu bahar döneminde birçok farklı fakültenin ve programların akreditasyonları için çalışmalar başlattıklarını kaydetti. Bu dönemde organize edilen ilk uluslararası gecenin Gana’nın Bağımsızlığı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Nadiri, herkese verimli bir akademik dönem diledi.

Gana Öğrenci Topluluğu Başkanı Agozie Divine Quase ise bu yıldönümünü kutlamanın kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, “Kendimize inanırsak neler yapabileceğimizi ve başarabileceğimizi bu tarih bize hatırlatıyor. Bağımsızlığımızın anlamı budur” ifadelerini kullandı. Quase, bu unutulmaz günü Ganalı olarak, Kuzey Kıbrıs’ta ve UKÜ ailesi ile kutlamaktan memnuniyet duyduğunu da dile getirdi.

UKÜ Çevik Uraz Merkezi, Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe her ülkeden öğrenciler de katılarak, Ganalı öğrencilere dans ve alkışlarla destek verdiler. Etkinlik Gana’ya özgü yemek dağıtımı ile son buldu.