UKÜ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü Öğrencileri Projelerini ÖzdemirTokele SundularUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, projelerini siyasal iletişim ve reklam kampanyaları alanında hizmet veren Te-medya Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Tokel’e sundular.

UKÜ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Galip E. Erdil’in danışmanlığında verilen “MedyaPlanlaması” dersi kapsamında “Medya Planım Var” isimli ders projesine davetli olarak katılan Özdemir Tokel, öğrencilerin kendi hazırladıkları sunumları izleyerek, değerlendirmelerde bulundu. Kendi deneyim ve tecrübelerinden yola çıkarak öğrencilere tavsiyelerde bulunan Tokel, öğrencileri özellikle planlama aşamasında dikka tedilmesi gereken stratejiler ve uygulamalar konusunda da bilgilendirdi.

Öğrencilere sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikler hakkında açıklamalarda bulunan Özdemir Tokel,bu yöndeki çalışmaların öğrenciler açısından gerçek iş tecrübeleri kazanmasında oldukça faydalı olduğunu belirtti. İş hayatına atılan genç mezunların karşılaştığı en temel sorunlardan birtanesinin sektörle ilişkilerinin kopukluğu ve sektördeki iş deneyimi olduğuna dikkat çekenTokel, bu konunun üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğinide hatırlattı.

Yrd. Doç. Dr. Galip E. Erdil, söz konusu proje sunumlarında görsellerin ve fikirlerin karşılıklı olarak paylaşıldığını belirterek, Tokel’in öğrencilerin çalışmalarını ve çıkış noktalarını beğendiğini de aktardı. Sektörün önde gelen isimleri ile sektör adaylarını buluşturma amacıyla Özdemir Tokel’i davet ettiklerini kaydeden Erdil, öğrenciler için bu yöndeki iş birliklerinin çok faydalı olduğuna inandığını da dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Erdil, “Öğrencileri için çok değerli bir tecrübe oldu” diyerek, sunumlarını başarı ile gerçekleştiren kişilerin hem iş veren tarafından değerlendirilme heyecanını yaşadığını hem de verimli zaman geçirdiklerini belirtti.