UKÜ Öğrenci Karşılama ve Oryantasyon Günleri BaşlıyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi öğrenci kayıtları dolayısı ile Öğrenci Karşılama ve Oryantasyon Günleri başlıyor.

Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne bağlı Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü tarafından yeni kayıtlı öğrencileri karşılamak için oryantasyon programı düzenleniyor. UKÜ Öğrenci Karşılama ve Oryantasyon Günleri ile öğrencilerin hem üniversiteye hem de Kuzey Kıbrıs’a uyum sağlama süreçlerini kolaylaştırmak amaçlanıyor.

Öğrenci karşılamaları ile başlayacak olan UKÜ oryantasyon günleri 11 Şubat ile 11 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Oryantasyon günleri kültürel şehir turları, üniversite olanaklarının tanıtımı ve eğlenceli etkinliklerinden oluşuyor.

Üniversite öğretim görevlileri tarafından oryantasyon günleri süresince bilgilendirilecek olan öğrenciler için 14 Şubat tarihinde kampüs içerisinde yer alan UKÜ Cep Sineması’nda film gecesi, 18 Şubat günü ise İngilizce seviye belirleme sınavı düzenlenecek. Oryantasyon günleri kapsamında 19-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkileşimli ders kayıtlarından sonra yeni kayıtlı öğrencilere yönelik şehir turları düzenlenecek. Lefkoşa’yı 22 Şubat, Girne’yi 2 Mart ve Gazimağusa’yı ise 9 Mart tarihlerinde gezecek olan öğrenciler, ayrıca 7-8 Mart tarihlerinde de üniversite bünyesinde kurulan öğrenci kulüpleri şenliğine katılma şansı elde edecekler.