KTSYD Hentbol Kupası FinalUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ev sahipliğinde KKTC Hentbol Federasyonu, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) işbirliğinde düzenlenen KTSYD Hentbol Kupası’nda final maçları CIU Arena Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.

KTSYD Hentbol Kupası, Hentbol Federasyonu’nun Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde yürüttülen “Tut Elimi Projesi” adı altında gerçekleşti. Projede hem farkındalık yaratmak hem de hentbolun Türkiye ve diğer ülkelere açılımını sağlayarak, ülke sporcularını uluslararası müsabakalarda boy göstermelerine yardımcı olmak hedeflendi.

Final maçında, Bosna Hersek Hentbol Federasyon Başkanı ve Bosna Hersek Milli Eğitim Bakanı Mensur Sinanaoviç, KKTC Hentbol Federasyon Başkanı Bahadır Ayhan Yüksel, Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Milli Takım Sorumlusu Hakan Gümüşsoy ile Türkiye Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Barbaros Yılmaz hazır bulundu.

KTSYD Hentbol Kupası Final Maçı

CIU Arena’da Telsim’in katkılarıyla gerçekleşen KTSYD Hentbol Kupası’nda kadınlar finali UKÜ ile YDÜ arasında oynandı. Final maçında galip gelen UKÜ, 24-23’lük skorla şampiyonluğu elde etti. Erkeklerde ise Gençlik Gücü (GG) ile UKÜ takımları arasındaki maçta yüzü gülen takım 32-27’lik farkla GG oldu.

 

UKÜ Spor İşleri Müdürlüğü Spor Müdür Vekili Tarkan Kayaş CIU Arena Spor Kompleksi’nin bu tür farkındalık yaratan büyük projelere her zaman ev sahipliği yaparak, destek verdiklerini belirtti. Bu tür etkinliklerin CIU Arena’da yapılmasını tercih ettikleri için gurur duyduklarını da aktaran Kayaş, bütün takımları sergiledikleri performansları adına tebrik etti.