UKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğrencileri Tarafından Farkındalık YaratıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) “Sosyal Sorumluluk Projeleri” kapsamında bu kez Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri tarafından farkındalık yaratıldı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Emre Erol, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk çalışmalarının amaçlarına değinerek, Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği adaylarının toplum sorunları konusunda duyarlılık kazanmasını sağlamak, iletişim kurma becerilerini arttırmak ve problem çözme becerilerini geliştirmek açısından faydalı olduğunu kaydetti.

Yüksekokul olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerinin üzerinde hassasiyetle durduklarını belirten Prof. Dr. Erol, ders kapsamında öğrencilerin çevrelerini gözlemlediklerini ve katkı koyabilecekleri toplumsal sorunları keşfetmeye çalıştıklarını aktardı. Bu sayede öğrencilere toplumsal sorumluluk bilinci kazandırıldığını dile getiren Erol, özdenetim duygularını da geliştirerek, özgüvenlerinin artmasına katkıda bulunduklarını söyledi.

BESYO Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında sosyal farkındalık yaratmak amacıyla Arabahmet İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Yenicami Anaokulu ve Demokrasi Ortaokulu’na denge tahtası, teknik top, hedef halkaları ve denge merdiveni gibi kendi tasarladıkları materyalleri bağışladılar.