UKÜ ultrAslan-UNI Kulübü İşbirliği ile Anamurda Kütüphane AçıldıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı ultrAslan-UNI Kulübü işbirliği ile Türkiye/Mersin Anamur’da kütüphane açıldı.

ultrAslan-UNI’nin Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi temsilcilikleri bir araya gelerek, 2017 yılında lösemi hastalığından yaşamını yitiren ultrAslan Avrupa – Avusturya temsilcisi Serkan Erdoğan’ın anısına Anamur‘daki Gercebahşiş Sadet Tuna Ortaokulu’nda kütüphane kurdular.

UKÜ ultrAslan-UNI Kulüp Başkanı Hasan Orçun Çelik, Galatasaray’ın taraftar topluluğu olan ultrAslan’ın üniversite yapılanması tarafından bu organizasyonun gerçekleştirildiğini belirterek, kütüphaneye Serkan Erdoğan’ın ismini verdiklerini açıkladı. Kütüphaneye ultrAslan üyeleri ve öğrenciler tarafından kitaplar yerleştirildiğini aktaran Çelik, kütüphanede Serkan Erdoğan’ın resimleri ve hayatını anlatan bir köşenin de yer aldığını kaydetti.

Tüm öğrenci ve taraftarların emekleriyle kütüphanenin oluşturulduğunu ifade eden Başkan Hasan Orçun Çelik, yeni kütüphanenin öğrenciler için faydalı olması temenlisinde de bulundu.