UKÜde Elekrik-Elektronik Mühendisliği Kulübü Tarafından Bilgilendirme Çalıştayı DüzenlendiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kulübü tarafından bölüme ve kulübe yeni katılan öğrencileri bilgilendirmek amacıyla çalıştay düzenlendi.

Etkinlikte, UKÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Kuşaf, öğrencilere bölümün sunmuş olduğu altyapı hizmetleri ve laboratuvar imkanları ile bölümün almış olduğu akreditasyon hakkında bilgi verdi.

Doç. Dr. Kuşaf, kulübün üniversite bünyesinde yer alan elektrik-elektronik ile ilgili programlar için yararlı olacak seminerler, yarışmalar, teknik geziler ve diğer sosyal faaliyetlerin düzenlenmesi amacıyla kurulduğunu açıkladı. Dönem içerisinde kulüp tarafından düzenlenecek faaliyetler hakkında ön bilgi veren Kuşaf, bu tür etkinliklere katılan öğrencilerin hem bireysel hem de meslek hayatlarına doğrudan katkı sağlayacağına da dikkat çekti.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği programı’nın, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından ilk olarak 2014’te akredite edildiğini hatırlatan Doç. Dr. Kuşaf, söz konusu akreditasyonun 2019 yılında biteceğini ve bu nedenle akreditasyon yenilenme sürecinde olduklarını bildirdi. Akreditasyon aşamasında MÜDEK’in birtakım kriterleri gözettiğini akataran Kuşaf, ilgili kriterleri en iyi şekilde yerine getirmek amacı ile sürekli iyileştirme çalışmaları yaptıklarını da ayrıca belirtti.

UKÜ’nün sürekli kendini yenilediğine dikkat çeken Kuşaf, öğrencilere kaliteli ve verimli bir eğitim ortamı yaratmak için laboratuvarlarını da geliştirerek dört yeni laboratuvar kurduklarını kaydetti. Doç. Dr. Kuşaf konuşmasında akademik kadrolarını genişlettiklerine de dikkat çekti.

Fakülte ve bölüm akademisyenlerinin yer aldığı çalıştayda, öğrencileri ders müfredatı hakkında da bilgilendirerek, etkinlik sonunda öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.