CIU Arena Liseler Arası Gençler Hentbol Şampiyonasına Ev Sahipliği YaptıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) CIU Arena Spor Kompleksi, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Milli Günler, Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Şubesi tarafından düzenlenen Liseler Arası Gençler Hentbol Turnuvası’na ev sahipliği yaptı.

CIU Arena’da gerçekleştirilen final maçında, hentbol genç kızlar kategorisinde Lefkoşa Türk Lisesi (LTL) şampiyon olurken, hentbol genç erkeklerde de Anafartalar Lisesi şampiyonluğu elinden bırakmadı.

Genç Kızlar Hentbol final maçında Lefkoşa Türk Lisesi, Anafartalar Lisesi’ni 25-23 mağlup ederek, kupanın sahibi oldu. Anafartalar Lisesi ve Halasultan İlahiyat Koleji arasında oynanan maçta ise genç erkekler kategorisinde 36-25 fark ile Anafartalar Lisesi şampiyon oldu.

Turnuva’nın organizatörlüğünü yapan Tolga Kınacı, UKÜ Spor Kompleksi’nin hentbol branşı açısından elverişli bir tesis olduğunu belirterek, bu nedenle yarı final ve final maçlarının CIU Arena’nın ev sahipliğinde yapılmasını tercih ettiklerini kaydetti.

UKÜ Spor Kompleksi CIU Arena Spor Koordinatörü Tarkan Kayaş, bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapılmaya devam edileceğini kaydederek, genç sporcuların elverişli sahada büyüleyici bir atmosferde mücadelelerini gerçekleştirdiğini dile getirdi.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, turnuva sonunda şampiyonları kutlayarak, madalya ve kupa ödüllerini takdim etti.