UKÜlü Öğrenciler Karaoke Gecesinde Doyasıya EğlendiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı Mimarlık-İç Mimarlık Kulübü tarafından yılbaşı ve final sınavları öncesinde öğrencilere moral olması adına karaoke gecesi düzenlendi.

Bandaoke International adlı Grubun canlı müzik performansının yer almasıyla başlayan etkinlikte, öğrencilerin yanı sıra akademisyenlerin de yoğun katılımı oldu. Söz konusu etkinlik, Bandaoke International eşliğinde UKÜ’lü öğrencilerin ve akademisyenlerin birbirinden güzel İngilizce, Türkçe ve diğer dillerde şarkı söylemesiyle devam etti. Etkinlikte doyasıya eğlenen UKÜ’lü öğrencilerin karaoke ve dans  performansları da dikkat çekti.

UKÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi ve Mimarlık-İç Mimarlık Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Ayşe Öztürk etkinliğin, Mimarlık İç Mimarlık Kulübünün bu etkinliği tüm üniversite öğrencilerine açık olarak düzenlediğini belirtti. Canlı karaokenin bir açık hava etkinliği olduğunu aktaran Öztürk, öğrencilere moral olması ve eğlenceli zamanlar yaşatmak amacıyla organize edildiğini de kaydetti.

Mimarlık Bölümü öğretim görevlisi Nezire Özgece ise üniversite ortamında bu etkinliklerin yapılmasının önemine değinerek, hem birlikte olmak, hem de kaynaşmak adına bu tür etkinlikler düzenlediklerini açıkladı.  Özgece, söz konusu geceyi öğrenciler için final haftasından hemen önce motive etmek ve rahatlatmak adına bir yeni yıl etkinliği olarak gerçekleştirdiklerini ifade etti.

UKÜ Mimarlık-İç Mimarlık Kulüp Başkanı Yunus Rüzgar, kulüp olarak bu etkinliği herkese açık bir şekilde organize ettiklerini belirterek, “Üniversitemizin böyle etkinliklere imkan vermesi bizi çok mutlu ediyor. Bize bu eğlenceyi yaşatan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.