UKÜ Eczacılık Fakültesi Kanada’daUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eczacılık Fakültesi “Pharmacists’ Gateway Canada” adlı Kanada’da bulunan Eczacılık lisans portalına kayıt hakkı kazandı. Portala kayıtlı üniversitelerin mezunları, Kanada’da çalışmak istemeleri durumunda diplomalarını, not döküm belgelerini ya da İngilizce yeterlilik belgelerini portala yükleyip, Kanada’da lisanslı hale gelebilecekler.

UKÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çınar, UKÜ Eczacılık Fakültesi’nin Pharmacists’ Gateway Canada portalına dahil olması ile ilgili olarak yürütülen çalışmaların olumlu sonuçlandığını belirterek, “Üniversitemizin ismi, Pharmacists’ Gateway Canada sisteminde artık kayıtlı bulunmaktadır” açıklamasını yaptı. Pharmacists’ Gateway Canada portalına dahil olmalarının öğrenciler için çok büyük bir fırsat olduğuna dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Çınar, “Bu sayede Kanada’da çalışmak isteyen öğrencilerimiz Kanada’nın MCQ Board Exam (Sınav)’ına kayıt yaptırma hakkı da elde ettiler” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çınar, Kanada’da eczanede, hastanede, fabrikada veya laboratuvarlarda çalışmak için bu sistemden kayıt yaptırmanın gerekliliğine vurgu yaparak, “Pharmacists’ Gateway Canada’da fakültemizin ismi kabul edilmeden önce, bunların hiç biri mümkün değildi” bilgisini verdi. Yrd. Doç. Dr. Çınar, konuyla ilgili daha detaylı bilgi için http://www.pharmacistsgatewaycanada.ca web adresinden alınabileceğini aktardı.