UKÜ Bilgisayar Bilimleri Kulübü Öğrencilerini BilgilendirdiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı Bilgisayar Bilimleri Kulübü tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Devrim Seral, Bilgisayar Bilimleri Kulübü’nün, üniversite bünyesinde bilişim ile ilgili programlar için yararlı olacak seminerler, teknik geziler ve diğer sosyal faaliyetlerin düzenlenmesi amacıyla kurulduğunu açıkladı. Dönem içerisinde kulüp tarafından düzenlenecek faaliyetler hakkında ön bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Seral, bu tür etkinliklere katılan öğrencilerin hem bireysel hem de meslek hayatlarına doğrudan katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Bilgisayar Bilimleri Kulüp Başkanı Emre Tüfekçi ise konuşmasında,  etkinliğin düzenlenmesinde iki amaçlarının bulunduğunu belirtti. Tüfekçi, Bilgisayar Bilimi Kulübü olarak öğrencilerle tanışmak ve  öğrencilerin beklentilerini öğrenip, kulüp etkinliklerini o yönde düzenlemek amacıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini kaydetti. Emre Tüfekçi ayrıca öğrencilerin kulübe üye olabilme kriterleri, kulüp etkinlerini ve duyurularını öğrenebilecekleri platformlar hakkında da bilgiler verdi.