DSC06861Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Basketbol Kadın takımı 2018-2019 Üniversitelerarası Basketbol Ligi müsabakaları sonucu şampiyon oldu. UKÜ Kadın Basketbol takımı YDÜ ve DAÜ’yü yenerek, 2018-2019 Üniversitelerarası Basketbol Ligi finalinde, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ile karşı karşıya geldi. Müsabakayı, 50 kişilik seyirci desteğiyle 58-41 kazanan UKÜ Basketbol Kadın takımı, üniversitemiz tarihinde basketbol branşındaki ilk şampiyonluğunu kazandı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü ve aynı zamanda UKÜ Kadın Basketbol Takımı Sorumlusu Prof. Dr. Ali Emre Erol maç sonrası yaptığı açıklamada, bugüne kadar basketbolda  şampiyonluk yakalayamadıklarını belirterek, turnuvalar sonrası elde ettikleri şampiyonluğun KKTC basketbol camiası tarafından takdir ile karşılandığını kaydetti.

Alınan sonucun ilk olmasına vurgu yapan Prof. Dr. Erol, “Öğrencilerimiz büyük özveri ve sorumluluk duygusu ile süreç içinde çok çalıştılar ve emeklerinin karşılığını almışlardır” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Erol, bundan sonraki yıllarda da basketbolda UKÜ’nün öncü ve örnek olarak şampiyonluklara imza atacağını belirtti.