UKÜ Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri UKÜ Öğrenci Topluluk Başkanları ile Bir Araya GeldiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri,  2018-2019 Akademik yılında 109 farklı ülkeden 19 bini aşkın öğrencileri temsil edecek Öğrenci Topluluk Başkanları ile bir araya geldi.

Üniversitede çok farklı kültürlerden gelen öğrencilerin kendi içlerinde oluşturmuş oldukları toplulukların başkanlarıyla bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, amaçlarının bu yıl düzenlenecek kültürel ve sosyal aktivitelerin planlamaları hakkında fikir alışverişinde bulunmak olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Nadiri, söz konusu topluluk üyelerini geldikleri ülkelerin birer kültür elçisi olarak gördüklerini belirterek, öğrencilerin düzenlenecek etkinliklerle hem kendi ülkelerinin gelenek ve göreneklerini tanıtacaklarını hem de Kuzey Kıbrıs’ın kültürünü anlatacaklarını kaydetti.

Nadiri toplantıda öğrencilerle fikir alışverişi yapma fırsatı bulduklarını dile getirerek, “Onlardan beklentilerimizin neler olduğunu ve üniversitemizdeki son olumlu gelişmeleri kendilerine aktararak, onların kendi ülkelerinden gelen öğrencilerle üniversitemiz arasında bir köprü görevi üstlenmelerini istedik” dedi.

Öğrencilerin akademik eğitimleri yanı sıra farklı kültürleri tanımasını ve öğrenmesini sağlamaya çalıştıklarını da ifade eden Prof. Dr. Nadiri, akademik yıl içerisinde hemen hemen her hafta bir kültürün tanıtımını içeren etkinlikler düzenlediklerini de vurguladı.

UKÜ’de her ülkenin kendi temsilcisi bulunduğuna değinen Prof. Dr. Nadiri, bu toplulukların Kuzey Kıbrıs’a yeni gelen öğrencileri ülkeye adapte olmaları konusunda yönlendirerek, öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için destek olmaları gerektiğini de belirtti.

Nadiri konuşmasının sonunda, öğrenci topluluklarının üniversitenin çalışmalarında önemli bir destekçisi olacağına inandığını belirterek, tüm topluluk başkanlarına başarılar diledi.