Prof. Dr. Nadiri Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Heyetini kabul ettiTürkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Heyeti, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörlük binasında gerçekleşen kabulde konuşan Prof. Dr. Halil Nadiri, UKÜ’nün KKTC’de bulunan 19 üniversite içerisindeki en köklü üniversitelerden biri olduğunu belirterek, üniversitenin çok kültürlü bir ortama sahip olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Nadiri dünyayla rekabet edebilecek bilgi birikimine sahip, gelişmeleri yakından takip eden, bilgi üretebilen, araştırmacı ve alanında uzman olabilecek potansiyele sahip gençleri yetiştirme amacı taşıdıklarını belirterek, “UKÜ bu vizyon ve bakış açısıyla yoluna devam ediyor” dedi. Nadiri, ayrıca sosyal, kültürel ve sportif anlamda kendisini geliştirmiş gençler yetiştirmek için bölgenin en büyük spor kompleksini oluşturduklarını da sözlerine ekledi. İki yıl önce Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu’nu açtıklarını belirten Prof. Dr. Nadiri, bu yıl öğrencilerinin üçüncü sınıfta olduklarını ve bu alanda birçok spor müsabakasına evsahipliği yaptıklarını açıkladı.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu ise merkezi Ankara’da olan konfederasyonun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Cevahiroğlu, konfederasyonun KKTC’de 10 yıldır temsilciliklerinin bulunduğunu belirterek, gençlik ve sportif faaliyetlere katkıda bulunan uluslararası bir kuruluş olduklarını kaydetti. Başkan Feridun Cevahiroğlu, Türkiye ve KKTC arasındaki gençlik ve sportif faaliyetlere destek vermeyi amaçladıklarını aktararak, sportif alanlarda işbirliklerinin geliştirmek ve olanakları artırmak açısından önemli bir rol oynacağını açıkladı.

Ziyarette her iki kurum tarafından Kuzey Kıbrıs genelinde sporun daha profesyonel bir anlayışta gerçekleştirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.