UKÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencileri Ledra Palasa Ziyareti Gerçekleştirdi (1)Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri “Uluslararası Örgütler” dersi kapsamında Kuzey Kıbrıs’ta yer alan Birleşmiş Milletler Barış Gücü Misyonu’nun (UNFICYP) ara bölgedeki Ledra Palas’ta bulunan karargâhına teknik gezi düzenledi.

Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli yönetiminde gerçekleştirilen ziyarette, öğrencilerin Kıbrıs meselesinde önemli bir yer tutan Ledra Palas’ı yakından tanıma fırsatı yakaladıkları kaydedildi. Öğrencilerin, görev yapan Birleşmiş Milletler Barış gücü askerleri ile birebir görüşme olanı yakaladıklarını da ifade eden Yrd. Doç. Dr. Direkli, öğrencilerin faydalı bir tercübe yaşadıklarını belirtti.

Direkli, Ledra Palas’taki ziyaret sonrasında yine aynı bölgede bulunan Dayanışma Evi’ni (Home for Cooperation) de ziyaret ettiklerini sözlerine ekleyerek, “Öğrencilerimiz eğitimleri ile ilgili iyi bir alan çalışması yapma ortamı elde ettiler” şeklinde konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Direkli, geziye katılan öğrencilerin hem ders için gözlem yaptıklarını hem de keyifli zamanlar geçirdiklerini ifade etti.