UKÜde BB Glow ve CC Light ile Işıldayan Güzellik Anlatıldı (1)Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü “BB Glow ve CC Light ile Işıldayan Güzellik” başlıklı seminer düzenledi.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Vali Gjinali; bölümlerinin kuruluşundan itibaren müfredat programlarında olmayan yeni teknoloji ve yöntemleri takip ettiklerini belirterek, bu uygulamaları öncelikle mevcut ve mezun öğrencilerine sonrasında ise sektörde çalışan uzmanlarla paylaştıklarını açıkladı. Gjinali, “Bu seminerlerin amacı alanımızda gelişen yeni yöntemleri sektöre tanıtarak, bilgilendirmek ve sektördeki yenilikleri de öğrencilerimizle paylaşmaktır” şeklinde konuştu.

Etkinlikte konuşan Uzman Estetisyen ve Eğitmen Bedriye Deniz, BB Glow uygulamasının ‘mikro iğne sistemi’ ve cilt rengini aydınlatıcı serumların kullanılması yoluyla yapıldığını belirterek, CC Light’ın ise BB Glow işleminden önce cilde nem, canlılık, ışıltı sağlamak için aktif serumların kullanılmasıyla gerçekleştirildiğini açıkladı. Deniz, bu işlemin cilt tonunu eşitleyerek ve nemlendirerek, cildin pürüzsüz görünümünün 6-8 ay boyunca koruduğunu da kaydetti.UKÜde BB Glow ve CC Light ile Işıldayan Güzellik Anlatıldı (2)

Uzman Estetisyen Kübra Kehribar ise, BB Glow’un kalıcı fondöten olmadığını hatırlatarak, cilde fondöten etkisi veren bir mezoterapi serum olduğunu aktardı. Micro iğne sisteminin, cilde ışıltılı parlak bir görünüm kazandırdığını belirten Kehribar, ayrıca ince kırışıklıkların giderildiğini, akne ve yara izlerinin görünümünün yumuşadığını, foto yaşlanmandan kaynaklanan çil ve lekelerin görünümlerinin hafiflediğini, göz çevresi ve gözaltının renk tonunu eşitlediğini de aktardı.

Bölüm Öğretim Görevlisi Fatma Öksüz amaçlarının, cilt bakımı ve uygulamaları dersleriyle öğrencilerini bilgili, nitelikli, yenilikleri takip eden uzmanlar olarak yetiştirmek olduğuna vurgu yaparak, “Öncelikle Kore’de sonrasında ise Avrupa ve Türkiye’de yer alan cilt bakım yöntemini bugün Kıbrıs’ta da gerçekleştirmiz için uzmanlarımıza teşekkür ederim” dedi.