DSC044İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaret26İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (UKÜ) nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne Üniversite’nin gelişimi, uluslararası konumu ve bilimsel başarıları hakkında bilgi vererek, bölgede yüksek eğitimin sürdürülebilir ve rekabet edebilir konumunun gelişimi açısından her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Eğitim konularında UKÜ’nün bilgi birikiminden yararlanılabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Nadiri, birlikte ortak projeler yapılabileceğini de aktardı.

Nadiri, UKÜ’nün çok iyi bir uluslararasılaşma modeli olduğuna değinerek, ulusal ve uluslararası tanınırlığı ile Kuzey Kıbrıs ve bölgedeki yükseköğretim kurumları arasında UKÜ’nün lider kurumlardan olduğunu kaydetti. Öğrencilere bilgilerini çok kültürlü bir ortamda geliştirme fırsatı sunduklarının altını çizen Nadiri, üniversitenin uluslararası akreditasyonlara önem verdiğine değinerek, çeşitli önde gelen akademik organizasyonlara da tam üyeliğe sahip olduklarını açıkladı.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık ise yapılan karşılıklı görüşmeler neticesinde kendi haber siteleri ve kanallarında UKÜ’nün tanınırlığını artırmak için çalışacaklarını kaydetti. Söz konusu ziyaret çerçevesinde İskenderun Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle birlikte buraya geldiklerini ifade eden Cıncık, UKÜ’nün ilerde gerçekleştireceği çalışmalara da destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

UKÜ kampüsünü çok beğendiklerini ifade eden Başkan Veysel Cıncık, üniversitenin sunduğu altyapı ve güvenli ortamı ile öğrencilerin kaliteli eğitim görebileceklerini sözlerine ekledi.