Başbakan Yardımcısı ve Dişişleri Bakanı Özersay UKÜ Rektörü Prof. Dr. Nadiriyi Kabul EttiBaşbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’yi makamında kabul etti.

Lefkoşa’da Bakanlık makamında gerçekleşen nezaket ziyaretinde, Rektör Nadiri, üniversitede meydana gelen gelişmeler, akademik girişimler ve uluslararası alanda yapılan çalışmalar hakkında Bakan Özersay’a bilgi verdi.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ise KKTC’deki diğer üniversiteler gibi Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin gelişimini de dikkatle ve memnuniyetle takip ettiklerini belirterek, bir üniversite adası haline gelen Kuzey Kıbrıs’ta üniversitelerin uluslararası alanda kendilerinden söz ettirmeyi başlamalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Özersay konuşmasında, nitelikli bir yükseköğretim ve Kıbrıs’ın gelişimi için üniversitelerle işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

Rektör Prof. Dr. Nadiri, Kıbrıs’ta üniversitelerin ihtiyaç ve sorunları ile bu sorunlara çözüm önerilerini Bakan Özersay’a ileterek, UKÜ’nün bilgi ve birikimini diğer üniversiteler ve kurumlarla paylaşmaya hazır olduklarını kaydetti.