UKÜnün Düzenleyicilerinden Olduğu Akit Dışı Kusursuz Sorumlulukta Bedensel Zararlar Uluslararası Kongresi Ankarada BaşladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Türkiye Barolar Birliği ve Friedrich-Alexander Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Akit Dışı Kusursuz Sorumlulukta Bedensel Zararlar Uluslararası Kongresi’nin açılış töreni Ankara’da gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ve Friedrich-Alexander Üniversitesi’nden Prof. Dr. Georg Caspers yaptığı dört gün sürecek kongreye, Türkiye ile KKTC’nin yanı sıra Almanya, Fransa ve Amerika’dan akademisyenler ile çok sayıda hukukçu katılıyor.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu yaptığı açılış konuşmasında, Birliğin “Bedensel Zararlar” ana başlığı altındaki bilimsel çalışmaları son derece önemsediklerini belirterek, “Önümüzdeki yıllarda aynı ana başlık altında yeni kongreler yapmayı bir görev olarak görüyoruz” dedi.

Geniş katılımlı kongrenin açılış töreninde konuşan UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri ise üniversitelerin yaptıkları bilimsel çalışmalara dikkat çekerek, “Amacımız toplumun ana sorunlarına çözüm üretmektir” dedi. Prof. Dr. Nadiri, kongrelerin bilgi ve deneyim paylaşımı açısından çok önemli organizasyonlar olduklarını da belirterek, “Bu önemli kongrenin düzenleyicilerinden biri olmaktan menuniyet duymaktayız” ifadesini kullandı. Nadiri, ayrıca hukuk alanında düzenlenen bilimsel etkinliğin gerek akademik gerekse de pratik anlamda yapıcı ve yararlı bir kongre olacağına inandığını da kaydetti.