UKÜlü Akademisyenlerin Tasarladığı Dört Mevsim Defilesi KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi 9. Cumhuriyet Şöleninde Geceye Damga Vurdu_Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Vali Gjinali ve Öğretim Görevlisi Fatma Öksüz, KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi 9. Cumhuriyet ve Gençlik Şöleni kapsamında “Dört Mevsim Defilesi” adlı gösteriyi gerçekleştirdiler.

Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen şölen, Başbakanlık Güzel Yurdum Koro ve Orkestrası’nın dinletisi ile başladı. Değişik grupların modern dans gösterileri, hip-hop performansları, halk dansları, BMX show ve jimnastik show gösterileri ile devam eden şölende, Öğretim Görevlisi Vali Gjinali ve Öğretim Görevlisi Fatma Öksüz’ün hazırlayıp sunduğu “Dört Mevsim Defilesi” geceye damgasını vurdu.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Vali Gjinali, tasarlamış oldukları “Dört Mevsim Defilesi”nin ilk gösterimini UKÜ 20. Bahar Şenlikleri kapsamında yer aldığını  hatırlatarak, “Başbakanlık Gençlik Dairesi’nin talepleri üzerine ikinci gösterimizi de yaklaşık 40 kişilik profesyonel kadromuzla gerçekleştirdik” şeklinde konuştu. İkinci gösteri olması nedeniyle defilenin koreografisi üzerine daha çok çalışabilme şansı yakaladıklarını kaydeden Öğretim Görevlisi Vali Gjinali, “Başbakanlık Gençlik Dairesi’nin sağlamış oldukları teknik olanaklarla da tasarımlarımızı destekleyen görselleri sahnenin arkasında yer alan Led ekrandan yansıtarak, gösterimizi daha anlamlı hale getirdik” dedik.  UKÜlü Akademisyenlerin Tasarladığı Dört Mevsim Defilesi KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi 9. Cumhuriyet Şöleninde Geceye Damga Vurdu

UKÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Fatma Öksüz,   tasarımlarda saç ve makyajların yanı sıra 4 mevsim duygusunu belirterek, sadece sahnede gösterilen saç, makyaj ve kıyafetlerin değil, Led ekrandaki görüntülerle, müzikleriyle de seyircilerin neredeyse tümüne 4 mevsim duygusunu yaşatmış olduklarını aktardı.

Gecenin sonunda Başbakanlık Gençlik Dairesi Müdürü Şifa Çolakoğlu, şölenin gerçekleşmesine katkıda bulunan tüm ekiplere teşekkür plaketi sundu.