Cadılar Bayramı Renkli Görüntülere Sahne Oldu_Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi (ÖGDM) bünyesinde bulunan Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Cadılar Bayramı Partisi (Halloween Party) renkli görüntülere sahne oldu.

UKÜ Öğrenci Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik, farklı kültürlerden öğrencilerin biraraya gelerek, eğlenilmesi ve kaynaştırılması amacıyla düzenlendi.

Söz konusu etkinliğe katılan öğrencilerin Cadılar Bayramı konseptine uygun yaratıcı makyajları ve birbirinden ilginç kostümleri yoğun ilgi gördü. Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü tarafından katılım gösteren öğrencilere tercihlerine göre cadılar bayramı temalı makyaj da yapıldı. UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin de hazır bulunduğu etkinlikte, öğrenciler DJ performansları ve dans gösterileri ile keyifli saatler geçirdi.Cadılar Bayramı Renkli Görüntülere Sahne Oldu

ÖGDM Müdürü Gamze Atay ise üniversitede 109 farklı ülkeden 18 bini aşkın öğrencinin bulunduğuna dikkat çekerek, “Uluslararası öğrencilerin kendi kültürleri bağlamında gerçekleştirdikleri kutlamaları organize ederek, hem onları kaynaştırıyoruz hem de öğrencilerimize evlerindeymiş hissini yaşatıyoruz” şeklinde konuştu. Atay konuşmasında, uluslararası öğrencilerin kendilerini UKÜ ile bütünleştirmelerini ve sosyal çevrelerini geliştirmelerini sağlamak adına bu tarz etkinliklere öncelik verdiklerini de kaydetti.