Trafik Oryantasyon Eğitimi VerdiUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi (PDAREM) yeni dönem öğrenci kayıtları ile birlikte başlayan Öğrenci Karşılama ve Oryantasyon Günleri çerçevesinde yeni kayıtlı öğrencilerine KKTC trafiğine uyum sağlayabilmeleri için “KKTC Trafik Oryantasyon Eğitimi” düzenledi.

Trafik Oryantasyon Eğitimi’nde konuşmacı olan Trafik Eğitmeni Nesil Garanti Özön, öğrencilere öncelikle KKTC trafiğinin soldan aktığını hatırlatarak, ülkeye yeni gelen öğrencilere trafik kurallarını açıkladı ve yaşanabilecek kazaların önüne geçilebilmesi için uyulması gereken trafik kuralları hakkında bilgi verdi.

Söz konusu eğitim seminerinde trafik ve yol güvenliğinin arttırılması için sorumluluk sahibi olunması gerektiğini belirten Özön, trafikte telefon kullanımı ve özellikle alkol kullanımının pek çok can kaybına neden olduğunu aktardı. Bu gibi durumlarda araba kullanılmaması gerektiğini ifade eden Nesil Garanti Özön, emniyet kemeri takılmasının hayati önem taşıdığını vurguladı. Ülke sınırları içerisinde hız yapılmaması gerektiğine de değinen Özön, ülkenin belli noktalarında hız limitinin aşılmaması ve kazaların önlenebilmesi amacıyla radarların bulunduğuna dikkat çekti.