UKÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü Lisans Programı FIBAA Akreditasyon Sürecini Başarıyla TamamladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü Almanya’nın en prestijli akreditasyon kurumlarından biri olan FIBAA tarafından 5 yıllık akreditasyon almaya hak kazandı.

Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ercan Gündoğan, akredite edilen lisans programının kaliteli eğitiminin tescillenmesi anlamına geldiğini belirterek, bu sayede öğrencilerin başarılı ve geleceklerine sağlam adımlarla ilerleme fırsatı yakaladıklarını kaydetti.

Doç. Dr. Gündoğan, FIBAA Akreditasyon Kurulu tarafından istenilen tüm akademik ve bilimsel ölçütlerin karşılanması nedeniyle bölümün akredite edildiğini kaydetti. Gündoğan, söz konusu akreditasyonun alınabilmesi için bölüm programı, bölüm elemanlarının nitelikleri, bölüm faaliyetleri ve bölüm öğrencilerine sunulan eğitim-öğretim hizmetlerinin belli şartlara sahip olması gerektiğini hatırlattı.

Doç. Dr. Gündoğan, mezuniyet sonrası iş yaşamında  öğrenciye referans olunması gerektiğine de dikkat çekerek, bu bağlamda öğrencinin, kalitesi tescil edilmiş bir bölümden mezun olmasının iş yaşamı boyunca kendisine önemli ayrıcalıklar sağladığının da altını çizdi.

Doç. Dr. Gündoğan, Uluslararası İlişkiler Bölümü Lisans Programı’nın YÖK onayına ek olarak, FIBAA akreditasyonuna da sahip olması sayesinde bölüm öğrencilerinin iş yaşamlarında rakip meslektaşlarına göre daha avantajlı konuma geçtiklerini açıkladı.