UKÜLÜLER LAPTA HUZUREVİNİ ZİYARET EDİYORUluslararası Kıbrıs Üniversitesi yaşlıları unutmadı. Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Yaşlılar Günü olarak kabul edilen 1 Ekim Pazartesi günü Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne (ÖGDM) bağlı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi (PDREM) Lapta Huzurevini ziyaret edecekler.

Yaşlıların bakımlarını gerçekleştirmek, fiziksel ve ruhsal sağlıklarını korumak, sosyal  ilişkilerini  geliştirmek, onları  kendi   güçleri oranında üretici duruma getirmek ve yaşamlarını  huzur,  güven, sağlık ve mutluluk içinde sürdürmelerini sağlamak amacıyla kurulan Lapta huzurevinin sakinlerini Yaşlılar Günü sebebiyle ziyaret edecek üniversite çalışanları ve öğrencileri 45 kişi kapasiteli huzurevinin sakinleri ile birlikte zaman geçirecekler.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi’ne bağlı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi yaşlı ve genç kuşaklar arasında uyumun yakalanması amacıyla dönem içinde gezilerini tekrarlayacaklar.