DSC01324 copyUluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde (UKÜ) bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen farklı millet ve yaş grubuna sahip çok sayıda öğrencinin katıldığı Uluslararası Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu sona erdi.

Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen Uluslararası Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu’na Ukrayna, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya, Tacikistan, Belarus ve Özbekistan gibi farklı ülkelerden çok sayıda öğrenci katıldı.

Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu Koordinatörü Berna Ozansoy, akademi kapsamında rehber eşliğinde Mağusa, Girne, Lefkoşa gezilerinin organize edildiğini belirterek, öğrencilerin dil eğitimi yanında spor, sanat gibi çeşitli etkinliklere de katıldıklarını aktardı. Ozansoy, kursa katılan öğrencilerin hem  İngilizce’lerini geliştirmek hem de Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmak açısından yararlı bir program olduğunu kaydetti. Kursiyerlerin gerek derslerde gerekse de düzenlenen etkinliklerde dil öğrenimini geliştirdiklerini ifade eden Berna Ozansoy, dil öğrenimleri yanı sıra farklı kültürlerden insanlarla da tanışma fırsatı bulduklarını sözlerine ekledi.

DSC00695 copy

 

DSC01270 copyDSC01731 copy

Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu’na ilginin her yıl giderek arttığına dikkat çeken Ozansoy, bu bağlamda elde edilen kültürel farklılıklarla İngilizce öğrenimini daha aktif hale getirdiklerini açıkladı.

Yüksek standartlarda ve uluslararası anlamda akredite bir İngilizce eğitimi verdiklerinin altını çizen Yaz Akademisi İngilizce Dil Kursu Koordinatörü Berna Ozansoy, kursu bitiren katılımcılara “Başarı Belgesi” takdim edildiğini de ifade etti.