UKÜ Hukuk Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılına HazırTürkiye Barolar Birliği tarafından 2017 yılında Kuzey Kıbrıs’ta eğitim veren en iyi Hukuk Fakültesi olarak seçilen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Hukuk Fakültesi, 2018-2019 Akademik Yılı’na hazır.

UKÜ Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Şölen Külahçı, 2010 yılında 185 öğrenci ile Fakülte’nin eğitim hayatına başladığını belirterek, bugün ise 2 lisans programı, 6 yüksek lisans, 1 doktora programı ve 2000’den fazla öğrencisiyle geleceğin hukukçularını yetiştirdiklerini kaydetti.

Fakülte’nin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylı olduğunu belirten Şölen, Avrupa Birliği Hukuk Fakülteleri’nin oluşturduğu ELFA üyeliğine sahip olduklarını da açıkladı. Yrd. Doç. Dr. Külahçı,  ayrıca UKÜ Hukuk Fakültesi’nin 2017 yılında Türkiye Barolar Birliği tarafından hukuk fakülteleri arasında yapılan ‘eğitimde kalite denetlemesi’ sonucu, Kuzey Kıbrıs’ta eğitim veren Hukuk Fakülteleri arasında birinci seçildiğini bildirdi.

Hukuk Fakültesi’nde Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki hukuk lisans programının yer aldığını aktaran Külahçı, Türkçe Hukuk Programı’nın ÖSYM kanalıyla gelen ve KKTC’den yerleşen öğrencilere eğitim verdiğini açıkladı. Ulusalararası Hukuk Programı’nda ise eğitim dilinin İngilizce olduğuna dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Külahçı, bu programda yabancı uyuruklu öğrenciler ile  KKTC uyruklu öğrencilerin öğrenim gördüklerini aktardı.

Alanında uzman akademik kadro ile özverili bir şekilde öğrencilere eğitim verdiklerini belirten Şölen Külahçı, hem öğrencilerin bilimsel gelişimine katkı koyduklarını hem de alanında uzman kişilerden görüşler almalarını da sağladıklarını belirtti. Yrd. Doç. Dr. Şölen Külahçı, “Eğitimde kalitenin bir tesadüf olmadığının bilincinde, öğrencilerimizin iyi