Spor Koordinatörlüğü’nün düzenlediği 2. Levent Şirketler Grubu Halı Saha Turnuvası’nda altı, yedi ve sekizinci haftalar geride kaldı. Turnuvada son haftaya girilirken Levent Taşkırma Tesisleri liderlik koltuğunda oturmaya devam etti. UKÜ ise son iki maçta aldığı mağlubiyetlerle puan kaybetmeye devam ediyor.

CIU Arena’da oynanan turnuvanın sekizinci haftasında Pazartesi saat 19:00’da başlayan maçlarda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, yoluna kayıpsız devam eden Lemar Alışveriş Merkezi ile karşılaştı. Son dakikaları bir hayli heyecanlı geçen karşılaşmada, Lemar Alışveriş Merkezi rakibini 5-3 yenerek puanını 18’e çıkardı ve ikinci sıraya yerleşti. Gecenin bir diğer maçında ise lider Levent Taşkırma Tesisleri, rakibi Levent Mozaik’i zor da olsa 1-0 yenerek maç fazlasıyla liderliğini sürdürdü.

Saat 20:00’de başlayan maçlarda ise Levent Koleji, Levent Tuğla Fabrikası’nı 10-3 yendi. Aynı saatte diğer sahada oynanan maçta Levent Garaj ile Taşkent Tavukçuluk karşılaştı. Maç 11-2 Levent Garaj’ın üstünlüğüyle tamamlandı.

Önceki hafta maçları

Turnuvanın altıncı haftasında oyanan maçların çekişmeli geçtiği gözlerden kaçmadı. Saat 19:00’da başlayan maçlarda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Levent Taşkırma Tesisleri maçı 1-0 Levent Taşkırma’nın üstünlüğüyle tamamlandı. Bir diğer maçta ise Levent Garaj rakibi Mera Süt Fabrikası’nı 4-1 yendi. Bu maçlardan sonra saat 20:00’de başlayan karşılaşmalarda Levent Mozaik, Taşkent Tavukçuluk takımını, Lemar Alışveriş Merkezi ise Levent Tuğla Fabrikası’nı 4-2 yendi.

Turnuvada yedinci haftada oynanan maçlarda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile Levent Mozaik arasında oynanması gereken maç ileriki bir tarihe ertelendi. Diğer maçların sonuçları ise şöyle oldu: 19:00 Levent Kolej – Mera Süt Fabrikası 4-2, Levent Garaj – Levent Tuğla Fabrikası 8-0, Lemar Alışveriş Merkezi – Taşkent Tavukçuluk 8-1.

İlk dört için zorlu hafta

İlk dörde kalacak takımların merakla beklendiği turnuvada Perşembe akşamı birbirinden zorlu maçlar oynanacak. Saat 19:00’da başlayacak maçlarda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile Levent Garaj, Lemar Alışveriş Merkezi ile de lider Levent Taşkırma Tesisleri karşı karşıya gelecek. Saat 20:00’de başlayacak maçlarda ise Taşkent Tavukçuluk, Levent Kolej ile, Levent Tuğla Fabrikası da Mera Süt Fabrikası ile karşı karşıya gelecek.

Turnuvada son maçlara girilirken ligdeki puan durumu şöyle:

HABER / FOTOĞRAFLAR: EREN ŞİŞİK