UKÜ Öğrenci Kulüpleri Öğrencilerine Bireysel Gelişim ve Sorumluluk Bilinci SağlıyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Naziyet Uzunboylu, UKÜ öğrenci kulüplerinin öğrencilerine bireysel gelişim olanakları yanı sıra sorumluluk bilinci sağladığını kaydetti.

Koordinatör Naziyet Uzunboylu, UKÜ’nün öncü akademik bir yapısı bulunduğunu belirterek, öğrenci kulüplerinin öğrencilere renkli ve hareketli bir sosyal ortam sunduğunu aktardı. Öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel, sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için kulüplerin vazgeçilmez olduğuna dikkat çeken Uzunboylu, üniversite tarafından sunulan imkânlardan eşit ve düzenli olarak yararlanmalarını sağladıklarını kaydetti.

Naziyet Uzunboylu, kulüpler aracılığıyla öğrencilerin sosyal alanda kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını aktararak, “UKÜ’de  sağlık, bilim, kültür, iletişim, hukuk ve spor alanlarını içeren  her türlü ilgi alanı için 40’tan fazla kulübümüz mevcut” dedi. Öğrencilerin kulüpler eşliğinde yapılan çalışmalara katılarak kendilerini kişisel olarak geliştirmeleri yanı sıra birebir sorumluluk aldıklarını da dile getiren Uzunboylu, sorumluluk alma konusunda da bilinçlendiklerini ekledi.

Koordinatör Naziyet Uzunboylu öğrenci kulüpleri çalışmalarının üniversitenin gönüllülük projeleri,  ders dışı eğitim, eğlence aktiviteleri ve sosyal sorumluluk projeleri olarak sınıflandırıldığını açıkladı. UKÜ Tiyatro Kulübü’nün sosyal sorumluluk projeleri konusunda en önemli örneklerden biri olduğunu hatırlatan Uzunboylu, 2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde Tiyatro Kulübü’nün sahnelediği tiyatro oyunlarının tüm gelirinin Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlandığını kaydetti. Uzunboylu, “Bu tür sosyal sorumluluk projeleri UKÜ’nün misyonlarından biridir” ifadesini kullandı.

UKÜ Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Naziyet Uzunboylu, UKÜ’ de alanında uzman kişiler yanında, entellektüel olarak da gelişmiş bireyler yetiştirmeyi ve onların hayatlarında güzel izler bırakmayı hedeflediklerini açıkladı.