UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Akreditasyon Çalışmalarına BaşladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesindeki programların akreditasyon süreci çalışmaları kapsamında, Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) Başkanı Prof. Dr. Afsun Ezel Esatoğlu ile Sağlık Bilimleri Akreditasyon Kurulu (SAK) Başkanı Doç. Dr. Özlem Ülger tarafından tüm Fakülte öğretim üyelerine 12-13 Temmuz 2018 tarihlerinde iki gün boyunca eğitim verildi.

UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, alanında yetkili kişiler tarafından Kuzey Kıbrıs’ta ilk kurum eğitimini UKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin aldığını belirterek, Fakülte akademisyen ve idari personelin akreditasyon çalışmalarına hazır ve hevesli olarak tanımlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akreditasyon değerlendirme sürecinde fakültenin öğretim elemanları, öğrencileri, eğitim programları, kurumun güçlü yönleri ve gelişmeye açık yönleri hakkında ön bilgi verildiğini kaydeden Prof. Dr. Gökdoğan, kurumun sürekli iyileştirme çabalarında bunun önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Gökdoğan, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından akreditasyon tescil yetkisi olan SABAK’ın, farklı disiplinlerdeki sağlık bilimleri programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaptığını belirterek, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta sağlık bilimleri eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunduğunu açıkladı. Bu yöndeki çalışmaların güncel ve gelişmekte olan teknolojileri kavrayan, daha iyi eğitilmiş ve daha nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirilmesine katkı koyduğunu da dile getiren Prof. Dr. Gökdoğan, “Bu sayede toplumun refahının ileri götürülmesi hedeflenmektedir” ifadesini kullandı.

Dekan Gökdoğan, Üniversitemiz’in akredite olmuş fakülteleri ile birlikte Sağlık Bilimleri Fakültemizin de öğrenci, öğretim elemanı ve kurumu güçlendirmek adına akreditasyonun öneminin farkında olarak kurum eğitimiyle çalışmalara başladıklarını kaydetti.