ukü mezuniyet töreni gerçekleşecekUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2017–2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni 28 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek. Tören, Üniversite’nin Haspolat yerleşkesinde bulunan Amfi Tiyatro’da saat 19.30’da başlayacak.

Törende Eczacılık, Eğitim, Fen–Edebiyat, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokullarından lisans ve Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’ndan  ön lisans, Lisansüstü Eğitim–Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’nden de yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplam 1300 öğrenci diplomalarını alacak.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin açılış konuşması ile başlayacak törende, UKÜ Uluslararası Korosu bir performans icra edecek. Dereceye giren öğrenciler başta olmak üzere mezun olmaya hak kazanan öğrencilere diplomalarının verilmesi sonrasında, kep atma töreni havai fişek gösterisi ile birlikte gerçekleştirilecek. UKÜ 2017–2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni üniversite kampüsünde düzenlenecek mezuniyet kokteyli ile son bulacak.