ukü ugebak konferansıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğinde UGEBAK “Uluslararası Geleceğin Eğitimine Bakış” adlı konferans düzenleniyor.

UGEBAK Konferansı’nın 2-4 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenleneceğini kaydeden Prof. Dr. Fatoş Silman, “Eğitim bilimleri alanında araştırma yapan bilim insanlarını uluslararası düzlemde buluşturarak, eğitimdeki sorunları tartışmaları ve alana yeni katkılar getirmelerini amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.

Konferansın Başkanlığını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhittin Tuş üstlenirken, etkinliğin koordinatörlüğünü ise Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatoş Silman, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Yaratan, Doç. Dr. Ahmet Adalıer ile Yrd. Doç. Dr. Tolgay Karanfiller üstlendi.

Doç. Dr. Hüseyin Yaratan, konferansta araştırmacılara çalışmalarını sözlü ya da poster bildiri olarak sunacakları ve elde edilen araştırma bulgularını tartışacakları ortam hazırlanacağını kaydetti. Doç. Dr. Yaratan konferansın hem İngilizce hem de Türkçe dilinde gerçekleşeceğine dikkat çekerek, katılımcılara bilimsel bir şölen yaşatmayı hedeflediklerine de vurgu yaptı.

Konferansta eğitim bilimleri alanında uzman kişilerin konuşmalarına, belli sorunların ele alındığı panellere ve özel konulardaki çalıştaylara yer verileceğini dile getiren Koordinatör Doç. Dr. Ahmet Adalıer, bildiri özetlerinin, en fazla 500 kelime olarak yazılacağını ve 2 Nisan 2018 tarihine kadar icopfe@ciu.edu.tr e-posta adresine gönderilmesi veya özet formuna eklenmesi gerektiğini bildirdi.

Yrd. Doç. Dr. Tolgay Karanfiller ise konferansta sunulan tüm bildirilerin hakemler tarafından değerlendirileceğini ve bu sürecin tamamlandıktan sonra makale formatında, ULAKBİM indeksli Folklor ve Edebiyat adlı dergide özel sayı olarak yayınlanacağının da altını çizdi.