ukü bilgisayar bilimleri kulübü açılışıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Sosyal Aktiviteler Koordinatörlüğü’ne bağlı Bilgisayar Bilimleri Kulübü’nün “Kulüp açılış Konuşması ve Film Gösterimi” adlı etkinliği gerçekleştirildi.

UKÜ Bilgisayar Bilimleri Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Devrim Seral ve Kulüp Başkanı Emre Tüfekçi konuşmacı olarak yer aldı.

Yrd. Doç. Dr. Devrim Seral, bu etkinliğin temel amacının öğrenciler ile kulüp üyelerini kaynaştırarak, konuyla ilgili olarak bir bilinçlendirme yapmak olduğunu kaydetti. Yrd. Doç. Dr. Seral, Bilgisayar Mühendisliği alanı ile ilgili Steve Jobs’un hayatını konu alan filmi seyrettiklerini belirterek, filmin hem meslek hayatı hem de öğrencilik hayatı için öğrencilere fayda sağlayacağına inanç belirtti.

Etkinlikte Bilgisayar Bilimleri Kulüp Başkanı Emre Tüfekçi ise etkinliğin amacının kulüp üyelerinin kulübe nasıl kaydolduğunu ve whatsapp ile facebook gruplarıyla nasıl interaktif geri dönüşümler sağlayabilecekleri hakkında bilgi aktardı. Tüfekçi, düzenlenen etkinliğin amacının yeni kayıtlı öğrencileri bölüm hakkında bilgilendirmek olduğunu belirterek, özellikle film gösteriminde bölümle alakalı olarak işletim sistemleriyle ile ilgili bilgisayarın nasıl doğduğu ve bilgisayarların evlere nasıl girdiği hakkında bilgi vermek olduğunu dile getirdi.

Bilgisayarın endüstriyel tasarım ve endüstriyel makineler olduğunu ifade eden Bilgisayar Bilimleri Kulüp Başkanı Emre Tüfekçi, bugün herkesin elinde ya da evinde bir bilgisayar bulunduğunu aktardı. Tüfekçi, düzenlenen etkinlikteki film gösterimi hakkında açıklama yaparak, bilgisayarların ve teknolojinin bireylerin hayatına, özellerine nasıl adapte ettiği ile ilgili sorunun cevabı olacak bir nitelik taşıdığını bu filmi seçtiklerini ve bu film yardımıyla kulüp üyelerine ve bölüm öğrencilerine bunu aktarmaya çalıştıklarını vurguladı.

Haber – Fotoğraf: CEYLAN MÜJDECİ