ukü korku hikayeleriUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Kütüphane Kulübü tarafından 2013 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlenen “Korku Hikayeleri ve Film Gecesi”nin 5’incisi gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında gerilim ve korku severlerin bir araya geldiği geceye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Korku ve gerilim türü kitapların da tanıtımının yapıldığı gecede korku filmi gösterimi, ödüllü bilgi yarışması, ödüllü oyunlar, dans gösterisi ile film gösterimi gerçekleştirildi.

UKÜ Kütüphane Müdürü ve Kütüphane Kulübü Danışman Öğretmeni Lay: “Sloganımız hep aynı ‘Öğrenerek Eğleniyoruz’”

UKÜ Kütüphanesi’nin, kitapseverlerin bilgiye dair beklentilerini  karşılayacak alt yapı ve birikime sahip olduğunu belirten Kütüphane Müdürü ve Kütüphane Kulübü Danışman Öğretmeni Gülten Sala Lay, “Kütüphane Müdürlüğü ve Kulübü’nün her geçen gün daha fazla kitapseveri buluşturmak; faydalı, güzel ve farkındalık yaratacak projelere imza atmak gibi bir amacı vardır” dedi.

UKÜ Kütüphane Müdürlüğü ve kulübü olarak, kulüp üyeleri ile birçok etkinlik düzenlediklerini de kaydeden Lay, gerilim ve korku türü seven öğrencilere, bu türe ait kitap ve filmlerin tanıtıldığını ifade etti. Etkinlikte öğrencilerin sınav öncesi stres atarak, gönüllerince eğlenmeleri üzere düzenlendiğini aktaran Gülten Sala Lay, Kütüphane Kulübü çok dilli, çok kültürlü, çok eğlenceli bir yapı içerisinde olup bünyesinde insanlara ve çevresine karşı duyarlı uluslararası öğrenci üyeleriyle birlikte bu tür güzel işlere imza atmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Kütüphane Müdürü ve Kütüphane Kulübü Danışman Öğretmeni Gülten Sala Lay, “Sosyal duyarlılık projelerinden, bilgi okuryazarlığına kadar birçok etkinliğimizde sloganımız hep aynı ‘Öğrenerek Eğleniyoruz’.  Kulübümüz her geçen gün daha da büyüyor, büyüdükçe yapmış olduğumuz etkinlikler de daha çok ses getiriyor ve başarıya ulaşıyor” dedi.

Doğukan Ede, “UKÜ,  Kişisel ve Sosyal Gelişime Katkı Sağlayan Etkinlikler Düzenliyor”

UKÜ Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Bekir Can Gök, Kütüphane Kulübü tarafından organize edilen “Korku Hikayeleri ve Film Gecesi” etkinliğinin dönemin ilk etkinliği olduğunu vurguladı. Geçen senelere göre dolu dolu bir etkinlik olduğunu dile getiren Gök,  geleneksel bir konseptin olduğunu belirtirken, bu yıl içerik bakımından ise farklı şeyler üreterek dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi. Bekir Can Gök, “Bizler Kütüphane ve kitap gönüllüleri olarak bu doğrultuda etkinliklerimizi planlıyor ve uygulamaya çalışıyoruz” dedi.

UKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi Doğukan Ede ise, UKÜ’nün çok kimlikli ve çok kültürlü ortamında,  kişisel ve sosyal gelişime katkı sağlayan etkinlikler düzenlendiğini ve Kütüphane Kulübü yönetiminde aktif olarak görev aldığını vurguladı. Ede, UKÜ’nün eğitim-öğretim hayatının gelişimi yanı sıra sosyal hayatta kullandığı becerilerinin de gelişmesine katkı sağladığının altını çizdi. Doğukan Ede, “UKÜ Kütüphane ailesinin bir parçası olduğum için çok mutluyum” ifadesini kullandı.

Haber: FATMA ERTUĞRAL

Fotoğraf: DİLARA GÜNÖZGER