ukü folklor edebiyat sosyolojisi özel sayısı

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nin 23 yıldan beri yayımlanan Folklor – Edebiyat Dergisi’nin 91. sayısı, Türkiye ve KKTC’de bir ilki gerçekleştirerek “Edebiyat Sosyolojisi Özel Sayısı” olarak yayımlandı.

Edebiyat ve Sosyoloji arasındaki ilişkilerin farklı boyutlarda ele alındığı özel sayıda 19 makaleye ek olarak kitap/medya tanıtım bölümleri de yer almakta. Yeni sayı hakkında açıklamada bulunan dergi yayın yönetmeni ve UKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Karadağ, bu sayıyla birlikte derginin tarandığı ulusal ve evrensel indeks sayısının yediye yükseldiğini;  yakın zamanlarda bu sayının daha da artacağını umduklarını belirtti.

Akademik çevrelerde ve bilim dünyasında dergiye yönelik ilginin her gün yoğunlaştığını söyleyen Prof. Dr. Karadağ, 2017 sayılarının makale kontenjanlarının dolduğunu, 2018 yılı sayıları için de önemli bir birikimin bulunduğunu ifade etti.

Folklor – Edebiyat Dergisi’nin 91. sayısının tüm üniversitelerde ve bilim çevrelerinde bir el kitabı, temel başvuru kaynağı niteliğinde kabul göreceğini vurgulayan Yayın Yönetmeni Metin Karadağ, derginin kalitesinin yükseltilmesinde; internet sitesinin geliştirilmesinde büyük destekleri olan UKÜ Mütevelli Heyeti’ne ve Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri’ye bilim dünyasına yaptıkları önemli ve işlevsel destekler için teşekkür etti.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Karadağ, 2017/4- 92. sayının da baskıya hazır hale gelmek üzere olduğunu belirtti ve 2018’in ilk sayılarında da Edebiyat-Psikoloji özel sayısını yayımlayacaklarını söyledi.