ukü çocuk esirgeme kurumu bağış

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kütüphane Müdürlüğü ile Kütüphane Kulübü Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’nu ziyaret ederek bağışta bulundu.

Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Adalıer, Kütüphane Müdürü ve Kütüphane Kulübü Danışmanı Gülten Sala Lay, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir ile Kütüphane Kulübü öğrencilerinin yer aldığı ziyarette Çocuk Yuvası’na ocak, fırın, tost makinesi ve gıda malzemeleri bağışında bulunuldu.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı Çağlayan Çocuk Yuvası’na gerçekleştirilen ziyarette konuşan Gülten Sala Lay Yuva sakinleri ile bu yıl da buluşup zaman geçirmekten çok mutlu olduklarını dile getirdi. Lay, “Sosyal duyarlılık projelerinin en güzel yanı üniversite öğrencilerinin sivil toplumla tanışıp, hayatın gerçekleriyle karşılaşmaları ve hiç tanımadıkları kişilere yardım etmeye çalışmalarıdır. Bu da bizim geleceğe umutla bakmamız için en önemli sebeptir.” dedi.

Kütüphane Müdürü ve Kulüp Danışmanı Gülten Sala Lay yapılan ocak, fırın, tost makinesi ve gıda malzemeleri bağışında maddi ve manevi katkısı olan tüm UKÜ’lülere teşekkür ettiğini de belirtti.

Ziyarete katılan Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri de, sosyal sorumluluk bilincine sahip bireylerin yetişmesinin önemine vurgu yaparak UKÜ ailesi olarak bu tür anlamlı projelere her zaman öncelik verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini aktardı.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Sorumlusu Melek Alp ise UKÜ’nün daha önce de Kurum’a katkıda bulunduğunu dile getirdi. Alp, “UKÜ ihtiyacımız olduğunda kurumumuzu geri çevirmeyen bir üniversitedir.” dedi.

Melek Alp, UKÜ ailesi tarafından düzenlenen etkinlik sayesinde Kurum’a yardım eli uzatıldığını, UKÜ Kütüphane Kulübü ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin çabalarıyla güzel ve anlamlı bir etkinlik olduğunu söyledi.

İhtiyaçlar doğrultusunda temin edilen bağışın önemine de vurgu yapan Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Sorumlusu Melek Alp, “Büyük ya da küçük olması hiç önemli değil, bizim için tüm bağışlar değerlidir. Önemli olan bu paylaşma duygusunu yaşayabilmektir. Kurumumuz adına herkese çok teşekkür ederim.” dedi.