ukü dans kulubu baskani dergide 1

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Dans Kulübü Başkanı, Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Ezgi Can’ın Adres Kıbrıs Dergisi’ne verdiği röportaj yayımlandı.

Dans Kulübü Başkanı Ezgi Can röportajda,hem dansın Kıbrıs ve yurtdışındaki ilerleyişindenhem de kendi proje ve amaçlarından bahsetti.

Can, “Dansa ilk başladığımda tek hedefim dünya çapında bir dansçı olup yurtdışında kalmaktı. Hedefim her zaman büyüktür. Zaten hedefiniz ne kadar büyükse, yaklaşmak o kadar yakındır. Ancak fikrim buraya geldikten sonra değişti. Şimdiki hedefim dansın dünyadaki merkezi Los Angeles’a gidip ordaki dansçılarla dans etmek, bundan ziyade beraber bir projeyle Kuzey Kıbrıs’ı dünyaya tanıtmaktır.”dedi.

ukü dans kulubu baskani dergide 2 (1)

Ezgi Can, röportajda dansa nasıl başladığından ve son olarak Almanya’dakideğişim projesinden bahsetti. Can, insanların kendilerine inandıkları sürece her şeyin mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

Dergide yayımlanan röportajda dansın önem ve değerinden de söz eden Dans Kulübü Başkanı Ezgi Can, “Bana neden dans ediyorsun dediklerinde tek bir cevabım oluyor: herkesin ikinci bir dili olduğuna inanıyorum. Herkes kendini konuşmak dışında yazarak, şarkı söyleyerek ifade edebilir. Benim ikinci dilim danstır.” dedi.