ukü mezuniyet töreni 6 temmuzdaUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2016–2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni 6 Temmuz’da gerçekleşiyor.

Mezun öğrenciler ve aileleri yanında Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Sibel Siber, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova ve diğer üst düzey devlet yetkililerinin de katılacağı Mezuniyet Töreni Üniversite’nin Haspolat yerleşkesinde bulunan Amfi Tiyatro’da saat 19.30’da başlayacak.

Törende Eczacılık, Eğitim, Fen–Edebiyat, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik, Sağlık Bilimleri ve Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakülteleri ile Sağlık Bilimleri, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile  Uygulamalı Bilimler Yüksekokullarından lisans ve Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulundan  önlisans, Lisansüstü Eğitim–Öğretim ve Araştırma Enstitüsü’nden de yüksek lisans ve doktora olmak üzere yaklaşık bin 350 öğrenci diplomalarını alacak.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin açılış konuşması ile başlayacak törende mezun öğrenciler adına da Türkçe ve İngilizce konuşmalar yapılacak. Tören, mezun olmaya hak kazanan öğrencilere diplomalarının verilmesi ve havai fişek gösterisi ile devam edecek.  2016–2017 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni daha sonra Üniversite kampüsünde gerçekleştirilecek mezuniyet kokteyli ile son bulacak.