_DSC9352 copy

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ)’nin 20. yıl kutlamaları kapsamında Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından “Şan Resitali” gerçekleştirildi. Resitalde birbirinden güzel parçalar seslendiren sanatçılar izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı._DSC9229

Ankara Devlet Opera ve Balesi’nden 5 sanatçının yer aldığı resital, UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda düzenlendi. 15 eser ile dinleyicilerine unutulmaz bir müzik ziyafeti sunan opera sanatçıları, repertuarlarında Kıbrıs türkülerine de yer vererek hayranlık uyandırdı._DSC9315 copyAnkara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Ahmet Murat Gedikli etkinlik sonunda UKÜ Haber Ajansı’na düşüncelerini aktardı. Gedikli, “UKÜ’de olmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Seçtiğimiz 15 eserin izleyicileri dinlendirmesi ve eğlendirmesi için büyük çaba harcadık. Farklı projelerde yine sizlerle birlikte olmak isteriz.” ifadelerini kullandı.

_DSC9197 copyDüzenlenen resitalin sonunda Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarına, katılımlarından dolayı Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri tarafından plaket takdim edildi.

Haber: Fatma ERTUĞRAL

Fotoğraf: Fatma ERTUĞRAL – Betül AKGÜN