DCIM100MEDIADJI_0139.JPGUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), 105 farklı ülkeden 16 bini aşkın öğrencisi ile 10 fakülte ve 7 yüksekokul bünyesinde, ön lisans, lisans ve lisansüstü seviyelerinde bulunan toplam 136 eğitim programına 9 yeni program daha ekleyerek büyümeye devam ediyor.

Bu yıl 20nci kuruluş yılını kutlayan UKÜ, Yükseköğretim Kurulu YÖK’ten denklik aldığı 9 yeni programda 2017-2018 Akademik Yılı Güz Döneminde öğrenci kabulüne başlayacak.

Sağlık profesyonelleri yetiştirme konusunda iddiasını daha da artıran UKÜ, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’na yeni akademik yılda “Sağlık Yönetimi”, “Çocuk Gelişimi” ile “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” Türkçe lisans programlarına öğrenci kabul edecek.

Özel Yetenek Sınavı’na girmeye hak kazanan öğrenciler, yeni akademik dönemde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği ve Grafik Tasarımı bölümlerinin yanı sıra Güz döneminden itibaren “Antrenörlük Eğitimi” ve “Rekreasyon” Türkçe lisans programlarına başvuruda bulunabilecek.

Yedi yüksekokul bünyesinde verdiği ön lisans programlarıyla da kaliteli ve ayrıcalıklı eğitiminde iddiasını sürdüren UKÜ, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na bağlı “Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik” Türkçe lisans programı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu’na bağlı “Aşçılık” Türkçe ön lisans programı, Meslek Yüksekokulu bünyesinde “İç Mekan Tasarım” ve “Mimari Restorasyon” Türkçe ön lisans programlarına da öğrenci kabul edecek.