ukü eczacılık fakültesi uluslararası makale yarışmasıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eczacılık Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Haya Ahmad Shukri, Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği ve Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federasyonu tarafından düzenlenen makale yarışmasında üstün başarı elde ederek kazanan 2 öğrenciden biri oldu.

Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çinar yarışma hakkında verdiği bilgide her ülkeden katılım sağlandığını, UKÜ Eczacılık Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Haya Ahmad Shukri’nin uluslararası bir başarı elde ettiğini ifade etti. Çinar, Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği ve Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği makale yarışmasında Shukri’nin “Depresyon: Eczacılar Nasıl Yardımcı Olabilir?” başlıklı çalışmayla yarışmaya katıldığını söyledi. Dekan Yardımcısı Ender Volkan Çinar söz konusu yarışmanın bir diğer kazananının Portekiz’den Ana Gomes olduğunu da sözlerine ekledi.

Düzenlenen makale yarışmasına katılan öğrencilerin bir eczacı adayı olarak düşünmeleri ve depresyon hastalığı ile savaşan hastalara fikir ve çözümler ile nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda makale kaleme aldıklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Çinar, yarışmacıların yaklaşık 15 günlük bir sürede 400 kelimelik bir makale hazırlayarak Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği ve Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federasyonu’na sunduklarını aktardı.

Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Volkan Çinar, UKÜ öğrencisi Haya Ahmad Shukri’nin makalesi ile Portekizli öğrencinin makalesinin Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği ve Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federasyonu blog ve gazetelerinde yayımlanma hakkı kazandığını da açıkladı.