ukü yedi kocalı hürmüzü beğeni topladıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Tiyatro Kulübü tarafından düzenlenen “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı tiyatro oyunu, Levent Kindergarden Gösteri Salonu’nda sergilendi.

İki gün boyunca sahneye konan oyuna UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’nin yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Abbasoğlu ile Doç. Dr. Ahmet Adalıer de izleyici olarak katıldı.

Halil Nadiri, oyunu büyük bir keyif ve beğeniyle izlediğini belirtirken tiyatro oyununun sergilenmesinde emeği geçen oyunculara teşekkürlerini iletti ve başarılarının devamını diledi.

Sancar: Aldığımız tüm alkışlar, ekip arkadaşlarımın hakkıdır

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Tiyatro Kulübü Oyun Ekip Başkanı Erhan Sancar, Kulüp olarak zor bir oyun hazırladıklarını, ancak ekip arkadaşlarının desteği ile takdir topladıklarını belirtti. Sancar, “Aldığımız tüm alkışlar, bu zorlu mücadelede gece gündüz demeden emek harcayan ekip arkadaşlarımın hakkıdır.” dedi. Tiyatronun kendisi için sadece bir üniversite serüveni olmadığını söyleyen Erhan Sancar, “Önemli olan yaptığınız işi sevmek ve keyif almaktır. Tiyatro bir sanat ve biz sanattan keyif alıyoruz. Bu yalnızca bir üniversite serüveni değildir.” ifadelerini kullandı.ukü yedi kocalı hürmüzü beğeni topladı 1

Üniversite’nin Tiyatro Kulübü’ne bir çok imkan sağladığını ve sanata büyük ölçüde destek verdiğini dile getiren UKÜ Tiyatro Kulübü Başkanı İsmail Mermer ise Kulüp’e katılan yeni oyuncuların sergilediği performanstan gurur duyduğunu ifade etti.

“Ne zaman sahneye çıksam hep aynı heyecanı yaşıyorum”

Sergilenen oyunda “Hürmüz” karakterini canlandıran oyuncu Yağmur Çakır, provalar süresince yoğun bir tempoda çalıştıklarını aktardı. “Yedi Kocalı Hürmüz” oyununun sergilenmesi ile ilk kez seyirciyle buluştuğunu ve bu durumdan gurur duyduğunu belirten Çakır, “Bu oyunda ilk defa baş rol deneyimi yaşadım. İki senedir UKÜ Tiyatro Kulübü’ndeyim ve ne zaman sahneye çıksam hep aynı heyecanı yaşıyorum.” dedi.ukü yedi kocalı hürmüzü beğeni topladı 2

Haber: Demre OLGAÇ – Derya AYGÜN

Fotoğraf: Demre OLGAÇ – Anas ALLETALAWİ