ukü bahar şenlikleri sona erdi 1Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 19. Bahar Şenlikleri sona erdi.

Telsim Vodafone’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Bahar Şenlikleri Lefkoşa Dereboyu’nda kortej yürüyüşü ile başladı. Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri, Rektör Yardımcıları Prof Dr. Serkan Abbasoğlu, Doç. Dr. Ahmet Adalıer ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Toycan’ın yer aldığı kortej yürüyüşüne çok sayıda öğrenci, akademik ve idari personel de katıldı. Yürüyüşte yapılan anonslarla etkinlikler hakkında bilgi verildi ve tüm halk şenliklere davet edildi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Dans Kulübü başta olmak üzere, Kütüphane Kulübü, Fotoğrafçılık Kulübü, Uluslararası İlişkiler Kulübü, Müzik Kulübü, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Kulübü ile AKUT Kulübü’nün de katıldığı korteje halktan büyük ilgi ve destek geldi. Kortej sırasında UKÜ Dans Kulübü’nün gerçekleştirdiği dans gösterisi beğeniyle izlendi.ukü bahar şenlikleri sona erdi 3

Rektör Prof. Dr. Halil Nadiri 19. Bahar Şenlikleri’nin kampüsteki açılışında yaptığı konuşmada UKÜ’nün kuruluşunun 20. yılının kutlandığı bu yılda etkinliklerin keyifli geçmesini arzuladığını dile getirdi.  Nadiri, uluslararası bir üniversite olmanın bilincinde hareket ederek alanında başarılı sanatçıların misafir edildiğini belirtirken eğitimin sadece bir konuda uzmanlaşmak olmadığını, küreselleşen dünyada kişilerin sosyal anlamda da gelişmesi gerektiğini ifade etti. Prof. Dr. Nadiri, “Kültür ve sanat ağırlıklı olan şenliklerin herkes için bol eğlenceli ve neşeli geçmesini diliyorum.” dedi.

Öğrenciler için turnuvalar düzenlendi

Uluslararası Kıbrıs Ünivesitesi 19. Bahar Şenlikleri kapsamında öğrenci kulüpleri arasında turnuvalar düzenlendi. CIU Arena’da gerçekleşen Uluslararası Voleybol Kupa Finali’nde Türk öğrenciler ile Zimbabwe’li öğrenciler kıyasıya rekabet ederken Afrikalı ekip galip gelen taraf oldu. CIU Arena’da düzenlenen Spor Basını ile futbol karşılaşmasında UKÜ 4 farkla mağlup oldu. Bir diğer karşılaşmada ise UKÜ takımı KKTC Meclisi Milletvekilleri takımına karşı top koşturdu. Maçı 6-2’lik skorla kazanan takım Meclis oldu. Dört gün süren turnuvalar sonunda oyunculara madalya ve sponsorlar tarafından çeşitli hediyeler verildi.ukü bahar şenlikleri sona erdi 2

Bahar Şenlikleri’nde sanatçı yağmuru

Bahar Şenlikleri’nin ilk gününde Rock grubu Manga, ikinci gününde ise Fikri Karayel ve King Josh yer aldı.  Şenliklerin üçüncü gününde Faydee performansı ile göz doldurdu ve izleyenlere eğlenceli saatler yaşattı. 19. Bahar Şenlikleri’nin son gününde Sertap Erener sahne alarak 2003 yılında Eurovision’da Türkiye’ye birincilik kazandıran “Everyway that I can” adlı şarkısını sevenleriyle hep bir ağızdan söyledi. Sanatçı zaman zaman öğrencilerle sohbet ederken espiri yaparak onları eğlendirmeyi de ihmal etmedi.

Ünlü sanatçılara sahne performanslarının ardından UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri tarafından plaket takdim edildi.