DCIM100MEDIADJI_0139.JPGUluslararası Kıbrıs Üniversitesi, 2. Kariyer Günleri ve Fuarı etkinliğinde birbirinden değerli konuşmacı, akademisyen ve iş hayatının önde gelen isimleri öğrencilerle buluşuyor. Finans dünyasının önemli isimlerinden, İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü aynı zamanda Fortune Dergisi Yazarı Şant Manukyan, “Finans Dünyasında Kariyer Planlaması” isimli konferansı ile deneyimlerini öğrenciler ile paylaşacaktır.

sant-manukyanİstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde lisans eğitimi alan Şant Manukyan, yüksek lisans programını ABD’de Cornell Üniversitesi’nde MBA dalında tamamladı. 2002 yılında İş Yatırım Uluslararası Piyasalar bölümünde göreve başlamış, 2007 yılında Uluslararası Piyasalar Müdür Yardımcısı görevine getirilmiştir. İş Yatırımın Global Stratejisti olan Şant Manukyan, Kasım 2012 itibariyle de Uluslararası Piyasalar Müdürü konumunda görevine devam etmektedir. Global ekonomik durumun yatırımcılara yansıtılarak yabancı hisse senedi, foreks ve emtia stratejilerinin belirlenmesinden ve bu stratejilere yönelik yatırımcı tavsiyeleri oluşturulmasından sorumludur.

Alanının başarılı isimlerden olan Şant Manukyan’ın konferansı, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Çevik Uraz Konferans Salonu’nda, 4 Mayıs Perşembe günü, saat 11.10 da başlayacaktır.