uküde meslek tanıtım ve kariyer günleri

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) “Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri” kapsamında KKTC’de öğrenim gören lise son sınıf öğrencilerini ağırlıyor. Tanıtım ve kariyer günleri 22-23-24 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Telsim’in sponsor olarak destek vereceği söz konusu etkinliklerde üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine tercih edecekleri mesleklerle ilgili bilgi vermek amaçlanıyor.

Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri’nde UKÜ’lü akademisyenler kendi alanları ile ilgili öğrencilere gelecekteki öğrenim hayatlarını planlamaları yönünde bilgiler verecek ayrıca  üniversite ortamı, kampüs yaşamı ve daha birçok farklı alanda bilgiler aktarılacak.

İlgi duydukları fakültelere göre ayrılacak öğrenciler gruplar halinde bölümleri gezecek ve fakülteleri yerinde inceleyebilecek. Lise son sınıf öğrencileri ayrıca Kütüphane, Bilgi İşlem Merkezi, Radyo – Televizyon stüdyoları ve laboratuvarlar hakkında da bilgi sahibi olabilecek.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne konuk olacak öğrenciler ayrıca kampüs yaşamını yerinde inceleme şansı da bulacak. Alanında uzman öğretim elemanları tarafından üniversitenin akademik ve fiziki yapısı hakkında kısa tanıtım video ve sunumları gerçekleştirilecek. Öte yandan öğrenciler tüm spor alanlarını bünyesinde barındıran ve KKTC’nin ilk entegre spor kompleksi olan UKÜ Arena’yı da gezerek buradaki spor faaliyetleri hakkında da bilgi alabilecek.